Klasowe wydarzenia

WRZESIEŃ


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września 2018r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Jesteśmy już w trzeciej klasie. Przed nami wiele wyzwań.

Pierwszy dzień w szkole!To my😊

14 września 

DZIEŃ KROPKI

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Przebraliśmy się w stroje z elementami kropek, bawiliśmy się podczas tanecznej przerwy, rysowaliśmy kropkowe obrazki. Obejrzeliśmy film:
17 WRZEŚNIA

WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO

Gospodarzem klasy została Ola, zastępcami: Hania i Oskar. Gratulujemy!
26 WRZEŚNIA 

WYCIECZKA

Wraz z klasą 3a i 3b wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa „Leśny Dwór” w Łysomiczkach. Pod opieką leśnika, pani Ani, przeżyliśmy wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Utrwaliliśmy sobie informacje i wiadomości o lesie. Podczas spaceru rozpoznawaliśmy drzewa liściaste i iglaste, utrwalaliśmy nazwy i gatunki zwierząt mieszkających w lesie oraz warstwową budowę lasu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o zwierzętach żyjących w tym lesie. Poznaliśmy największą atrakcją jednej ze ścieżek - podziemne przejście dla płazów. Wnikliwie obserwowaliśmy las i zachodzące w nim jesienne zmiany. Wizytę w nadleśnictwie zakończyliśmy ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Wróciliśmy zmęczenie, ale pełni wrażeń.


21 września 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wzięliśmy udział w apelu poruszającym tematykę ochrony środowiska i konieczności segregacji śmieci. Apel współtworzyliśmy wspólnie z klasą 1b i 3b. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki. Apel prowadziły Ada i Lena. Następnie sprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz nasze boiska.26 wrześniaLubimy zajęcia w sali zabaw.


28 września 

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Wspólnie z klasą 3b wzięliśmy udział w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Przygotowywaliśmy się do tego dnia długo, organizując na zajęciach lekcyjnych różne ciekawe zabawy i ćwiczenia mające na celu utrwalenie tabliczki mnożenia. Dekoracje na korytarzach szkolnych też przypominały wszystkim uczniom o tym wydarzeniu. 28 września nastąpiło sprawdzenie tabliczkowej wiedzy. W roli egzaminatorów, wędrowaliśmy po szkole odpytując starszych kolegów i osoby dorosłe. Każdy kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał specjalny znaczek potwierdzający znajomość tabliczki.PAŹDZIERNIK


8 październikaSPOTKANIE Z BAJKĄW szkolnej czytelni odbyły się warsztaty pod nazwą "Spotkania z bajką" prowadzone przez pisarkę Jolantę Nitkowską-Węglarz w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej "Wychowanie ku wartościom". Odbyło się wspólne pisanie bajki terapeutycznej na podstawie prac plastycznych uczniów.

Warsztaty były ciekawe i pouczające.

 18 października

WARSZTATY Z KODOWANIA

W SP-6 odbyły się warsztaty z programowania i kodowania, w których uczestniczył nasz kolega  Kamil.


19 października

WARSZTATY "ZAROBEK CZY PASJA"


Wspólnie z klasą 3B wzięliśmy udział w warsztatach w Teatrze Rondo "Zarobek czy pasja” - o firmie portretowej artysty Witkacego dla dzieci. Zajęcia prowadziła malarka, portrecistka pani Kama Kuik. Pod czujnym okiem pani Kamy, dzieci wykonały piękne portrety  swoich kolegów. Niezwykłe było to, iż portrety były wykonane tylko w barwach jesieni. Nasze dzieła można podziwiać na załączonych zdjęciach. To były cudowne zajęcia, a praca pod kierunkiem artysty malarza niezwykłym doświadczeniem.  25 października

APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Wspólnie z klasą 3b przygotowaliśmy dla uczniów klas 1-3 apel z okazji 11 LISTOPADA. Było naprawdę uroczyście.


LISTOPAD

 7 listopada

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 
W Szkolnym Biegu Niepodległości wzięły udział: Ania,Hania, Jessica i Ola. I miejsce zajęła Hania. Brawo dla naszych koleżanek. 


9 listopada 2018 r.

BICIE REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ

Wspólnie z całą społecznością uczniowską odśpiewaliśmy hymn narodowy z okazji Dnia Niepodległości oraz wykonaliśmy taniec z flagami.


19 listopada

Konkurs w Klubie KWADRAT

W Klubie Kwadrat odbył się Miejski Jesienny Konkurs Recytatorski. Recytowano wiersze o treści patriotycznej. Wyróżnienie otrzymała Ada. Brawo!
28 listopada

ANDRZEJKI
 Andrzejkowa zabawa z wróżbami i słodkim poczęstunkiem. Było super!29 listopada

APEL-ELEKTROŚMIECI
Wzięliśmy udział w apelu podsumowującym pierwszą zbiórkę elektrośmieci w ramach akcji MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI. Prezentacji makiety wyjaśniającej czym są elektrośmieci dokonały Ada i Ola. Zebraliśmy 421szt. zużytych baterii. 


GRUDZIEŃ


6 grudnia

MIKOŁAJKI
Wraz z innymi klasami bawiliśmy się w świetlicy szkolnej, gdzie przybył do nas Mikołaj! Zabawa wyśmienita! 

17 grudnia

SZKOLNY TYDZIEŃ KOLĘDNICZY
Już po raz trzeci chodzimy z kolędą od klasy do klasy! Tradycje szanujemy, pielęgnujemy i podtrzymujemy.
STYCZEŃ 2019

ZABAWY NA ŚNIEGU

Korzystając z pięknej zimowej pogody i dużej ilości śniegu, lekcja wychowania fizycznego odbyła się na boisku szkolnym. Było super!


11 stycznia


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Kolędujemy najmłodszym - z przedstawieniem kolędniczym i upominkami przybyliśmy wraz z klasą 3B do nowego Przedszkola Miejskiego nr 21 ul. Łady-Cybulskiego, na osiedlu Westerplatte.
16 stycznia

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!
Kolędowaliśmy najmłodszym - z przedstawieniem kolędniczym wraz z klasą 3B przybyliśmy tym razem do Przedszkola Miejskiego nr 11 ul. Kos. Gdyńskich 6.31 stycznia


SPEKTAKL "BURZA"W Teatrze RONDO obejrzeliśmy spektakl "Burza" w wykonaniu uczniów Słupskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wspaniałe wydarzenie!
LUTY 2019 r.

6 lutego

IMPREZA INTEGRACYJNA TRZECIOKLASISTÓW

Wspólnie z klasą 3b wzięliśmy udział w zabawie integracyjnej pod hasłem: "Jestem Polakiem"


25 lutego

MŁYN ZAMKOWY-WARSZTATY

Uczestniczyliśmy w wystawie i warsztatach pod nazwą "Dzisiaj w szkole jest ważenie, bardzo ważne wydarzenie" w Młynie Zamkowym.

MARZEC 2019 r.
8 MARCA

Dzień Kobiet w naszej klasie.Życzenia od najlepszych kolegów i drobne upominki.20 marca

KONKURS WIEDZY O LESIE
Notatka ze strony szkoły: 
20 marca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Lesie dla uczniów klas trzecich. Każdą klasę reprezentowało 3 uczniów. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 21 pytań. Głównym celem konkursu było poszerzenie wiedzy o ekosystemie leśnym oraz wyłonienie drużyny reprezentującej naszą szkołę w konkursie na szczeblu miejskim.
Oto wyniki:
I miejsce zajęła Adrianna Szeląg z klasy 3a
II miejsce zajęła Lena Jasiewicz z klasy 3b
III miejsce zajął Kamil Procek vel Proczek z klasy 3a
Drużyna będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie miejskim , który odbędzie się w maju w SP 1 w Słupsku.
Trzymamy kciuki!
29 marca

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W SP-2 w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla trzecioklasistów. Naszą szkołę reprezentowała nasza Ola oraz Pola z klasy  IIIb. Ola zajęła I miejsce, a Pola III. Brawo dziewczyny!
KWIECIEŃ 2019 r.

3 KWIETNIA

WIELKANOCNE KARTKI

Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką pań Izabeli Czyż i Adriany Sarnowskiej zorganizował szkolne warsztaty plastyczne. Podczas warsztatów uczniowie wykonywali kartki świąteczne, które zostały wysłane chorym dzieciom zarejestrowanym w Marzycielskiej Poczcie. W warsztatach brały udział nasze koleżanki: Ada, Maja i Gabrysia. Brawo  dziewczyny!29 kwietnia 2019 r.


SPACER PO OKOLICY

Na pierwszej godzinie lekcyjnej wybraliśmy się z klasą 3B na spacer po najbliższej okolicy. Podziwialiśmy budzącą się do życia przyrodę i cieszyliśmy się ciepłymi promieniami słońca. Spacer zakończyliśmy na boisku szkolnym.
Było miło i wesoło.

 

MAJ

6 MAJA
Rowerowy maj
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. 
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. 
My też przyłączyliśmy się do tej akcji. 


9 MAJA

LEKCJA MUZYKI

Dzisiaj gościliśmy na zajęciach studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku.Były to zajęcia umuzykalniające, a tematem przewodnim był kosmos. Jak widać na załączonych zdjęciach bawiliśmy się świetnie!Link do filmiku.

http://www.kizoa.com/Montaż-Wideo/d267221329k1812516o1l1/le-rakieto


9 MAJA

Ortografia - dyktando z bajki

Dzisiaj mieliśmy nietypową lekcję języka polskiego. Naszymi gośćmi byli: szkolny  logopeda pani Agnieszka Zawadzka  i Kuba,  kolega z ósmej klasy. Kuba przeczytał nam fragment bajki o Czerwonym Kapturku. Potem pisaliśmy dyktando, które sprawdzą nasi goście. Ciekawe jak nam poszło?

8 MAJA
SZKOLNY KONKURS SUDOKU DLA KLAS III
Klasy trzecie wzięły udział w szkolnym konkursie SUDOKU. Przez trzy kolejne środy uczniowie zmagali się z łamigłówkami, wypełniając diagramy najpierw 6x6, później 9x9, liczbami od 1 do 6 i do 9, tak aby nie powtarzały się w rzędach poziomych i pionowych. Oto wyniki:

I m - Maja 
II m - Wojtek i Mikołaj 3b
III m - Pola 3b
wyróżnienia Ola i Nina 3b.
Gratulujemy!


15 maja
ŚPIEWAMY
Przed nami zakończenie roku szkolnego. Przygotowujemy oficjalną uroczystość. Na razie "szukamy" ciekawych piosenek i wspólnie z kolegami z klasy 3b wybieramy te, które chcielibyśmy zaśpiewać. Zdania są podzielone. Jednym podoba się pierwsza zaproponowana piosenka, innym druga, pozostałym trzecia... 
16 maja

ŚPIEWANIA CIĄG DALSZY...

Udało nam się wybrać jedną piosenkę i ćwiczymy. Razem raźniej!
17 maja
XXIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚRODOWISKU
Po południu, w SP-1 odbył się konkurs wiedzy o środowisku dla uczniów klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowali: Ada, Kamil i Lena (3b). Trzecioklasiści wypełniali trudny test. 
Wyniki poznamy za jakiś czas... Trzymamy kciuki za naszych kolegów!
Tymczasem, na pamiątkę dzisiejszych zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


20 maja
ZABAWY NA BOISKU
Dzisiaj skorzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody i lekcję wychowania fizycznego spędziliśmy na boisku szkolnym. Była jazda na rowerach, hulajnogach i zabawa z piłkami.  Takie zajęcia bardzo lubimy!20 MAJA

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"
Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej pod nazwą "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Tegoroczne hasło kampanii to "Chce mi się chcieć! - czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności. Główne cele:- wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów,- edukacja uczniów w obszarze samopoznania w zakresie talentów, zainteresowań, pasji,- ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych- kształtowanie wśród uczniów oraz ich rodziców umiejętności dostrzegania własnych zalet,mocnych stron i ograniczeń,

Znalezione obrazy dla zapytania akcja zachowaj trzeźwy umysł

Zajęcia rozpoczęły się  dyskusją dotyczącą czynności dnia codziennego, zainteresowań i czasu poświęconego na ich realizację, naszych talentów, własnych zalet i mocnych stron. Następnie wypełniliśmy  kartę  "Moje zainteresowania". Podsumowaniem zajęć  była praca plastyczna  na temat "Ja za 20 lat". Najładniejsze rysunki wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym.

PRACA PLASTYCZNA "JA ZA 20 LAT"

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza